Medový dort

Těsto:

4 žloutky, 75g moučkového cukru, 150g hrubé mouky, 1/2 lžičky jedlé sody, 1/2 lžičky prášku do pečiva, 100g medu, 2 lžíce teplé vody, tuhý sníh ze 4 bílků, cca 2 lžičky perníkového koření, na posyp nastrouhaný perník, lískové nebo vlašské ořechy.

Žloutky s cukrem utřeme do pěny, přidáme 2 lžíce teplé vody, rozpuštěný med, poté mouku s kořením, sodou a práškem do pečiva, nakonec jemně vmícháme sníh z bílků. Pečeme ve vymazané a vysypané dortové formě nejdříve při vyšší teplově, když těsto vyběhne, zmírníme ji, případně formu přikryjeme alobalem.

Krém:

1/4 l mléka, vanilkový puding, 150g cukru, 200g másla, 80g strouhaných vlašských nebo lískových ořechů. Uvaříme puding a necháme ho vychladnout. Vyšleháme změklé máslo s cukrem, přidáme ořechy a vychladlý puding.

 

Upečený korpus rozkrojíme na 3 placky, které znovu slepíme krémem. Poté potřeme krémem boky korpusu a zasypeme strouhaným perníkem nebo mletými ořechy. Nakonec krémem potřeme i vršek korpusu a opět zasypeme. Můžeme ještě ozdobit celými ořechy. Necháme odležet v chladu alespoň půl dne.

Speciální nabídka

© 2019 Všechny práva vyhrazena, Včelpo, s.r.o., Obora 108, 679 01 Obora, Vytvořilo Foreveryone