Kuřecí kousky ve sladko-kyselé omáčce

K přípravě potřebujeme

3 lžíce medu, 800 g omytého kuřete nakrájeného na kousky velké asi 2 cm, 2 lžíce škrobu (solamylu) + 1-2 lžičky na omáčku, ½–1 lžíce sójové omáčky, 1–2 vajíčka, šťávu ze 3-4 pomerančů + 1 celý pomeranč na ozdobu, 60 g loupaných, na nudličky nakrájených mandlí, olej na smažení, rýži nebo hranolky jako přílohu.

Postup přípravy

Solamyl smíchejte s rozšlehaným vajíčkem a vytvořte těstíčko. Osušené kousky kuřete v něm obalte a smažte v dostatečném množství oleje do křupava. Dejte stranou a udržujte teplé.
Na suché pánvi opražte mandle a dejte je stranou do mističky. Na pánev nalijte med a rozehřejte, když začne pěnit, zmírněte plamen a vmíchejte pomerančovou šťávu. Dochuťte sójovou omáčkou, ale jen opatrně, aby nepřebila jemnou chuť medu a pomerančů. V malém množství studené vody rozmíchejte 1–2 lžičky solamylu a opatrně vmíchejte do omáčky. Za stálého míchání nechte zhoustnout, pokud je příliš hustá, zřeďte ji pomerančovou šťávou. Přidejte opražené mandličky. Na talíř naaranžujte přílohu, ozdobte plátky pomeranče, přidejte maso, a to bohatě zalijte omáčkou. Přidejte snítky pažitky či jiné bylinky a podávejte.

Speciální nabídka

© 2019 Všechny práva vyhrazena, Včelpo, s.r.o., Obora 108, 679 01 Obora, Vytvořilo Foreveryone